Aktualności

Wsparcie psychologiczne dla osób doświadczających mobbingu

Do grona osób współpracujących z KSA we Wrocławiu dołączyła psycholożka i pedagożka Edyta Zierkiewicz. Osoby doświadczające mobbingu mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia w poniedziałki, wtorki oraz środy, w godz. 17.00-20.00, nr kontaktowy: + 48 607 608 393.

II Dni Antydyskryminacji

W dniach 9-13 kwietnia 2018 w Poznaniu odbędą się II Dni Antydyskryminacji. W programie przewidziano liczne spotkania, warsztaty i wykłady, m.in. na temat mobbingu w pracy. Wydarzeniem będzie „Żywa Biblioteka” – wydarzenie edukacyjne, którego celem jest luźna rozmowa na temat praw człowieka. Organizatorami wydarzenia są Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego i Dyplomacji „Inter Gentes” oraz Sekcja Praw Człowieka Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego „Pro publico bono”. Krajowe Stowarzyszenie Antymobbingowe we Wrocławiu objęło patronat honorowy nad wydarzeniem.

Szczegóły można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/DniAntydyskryminacji/?notif_id=1517776580493115&notif_t=page_invite&ref=notif

————————————————————————————

Seminarium „Ukryte oblicza przemocy”

Anna Makowska, prezes Krajowego Stowarzyszenia Antymobbingowego we Wrocławiu uczestniczyła w seminarium „Ukryte oblicza przemocy”. Wygłosiła prelekcję na temat mobbingu. Wśród innych tematów poruszanych na spotkaniu, które odbyło się  7 grudnia 2017 na Uniwersytecie Wrocławskim, pojawiły się: przemoc ekonomiczna wobec kobiet, molestowanie w przestrzeni publicznej, przemoc seksualna w związku. Organizatorami spotkania było Koło Naukowe Praw Człowieka i ZTPS 7 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

Więcej informacji o wydarzeniu:https://owa.uj.edu.pl/owa/auth/logon.aspx?replaceCurrent=1&url=https%3a%2f%2fowa.uj.edu.pl%2fowa

————————————————————————————

Anna Makowska w drugim etapie konkursu „Społecznik roku 2017″!

Anna Makowska, prezes Krajowego Stowarzyszenia Antymobbingowego we Wrocławiu, zakwalifikowała się do kolejnego, drugiego etapu konkursu „Społecznik roku 2017″. Coroczny konkurs organizowany jest przez tygodnik  ”Newsweek”, jego ideą jest „nagłośnienie działalności społecznej w Polsce oraz promocja osób, które są aktywne i działają na rzecz innych”. Tytuł uzyskali m.in.  Partnerami konkursu są Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Więcej informacji na naszym FB.

————————————————————————————

VII Oławska Konferencja Mediacyjna

Anna Makowska, prezes Krajowego Stowarzyszenia Antymobbingowego we Wrocławiu była jednym z prelegentów VII Oławskiej Konferencji Mediacyjnej pt. Mediacja w praktyce”. Spotkanie odbyło się 26 października 2017 w Centrum Sztuki Oławie. Wzięli w niej udział mediatorzy, prawnicy, sędziowie oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Anna Makowska wystąpiła w panelu dotyczącym mediacji sądowej i umownej w praktyce. Jej wystąpienie „Mediacja w sprawach o mobbing – szansa czy zagrożenie?” spotkało się dużym zainteresowaniem uczestników konferencji.

DSC_0386

Organizatorami konferencji byli: Stowarzyszenie Mediatorów Cywilnych, Kancelaria Mediacyjna i Prawna Grażyna Górska, Sąd Okręgowy we Wrocławiu, Kancelaria Prawna Krystian Mularczyk, GOPS w Oławie, Urząd Miejski w Oławie i Urząd Gminy w Oławie.

————————————————————————————

Nowe punkty konsultacyjne KSA

Z przyjemnością informujemy, że Krajowe Stowarzyszenie Antymobbingowe uruchomiło oddział Śląski, a także pięć nowych punktów konsultacyjnych: w Szczecinie, Rzeszowie, Łodzi, Siemianowicach Śląskich i Trzciance. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce kontakt.

————————————————————————————

Koniec z zamiataniem pod dywan

Czym jest mobbing? Jakie straty ponosi organizacja, która nie przeciwdziała temu patologicznemu zjawisku? W jaki sposób efektywnie szkolić pracowników, aby umieli reagować w kryzysowych sytuacjach? Na te i szereg innych pytań odpowiedzieli eksperci, podczas konferencji organizowanej dla managerów korporacji z obszaru HR. Więcej…

————————————————————————————

Temat z okładki „Wprost”

W najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost”  (7/2015) ukazał się artykuł na temat mobbingu i molestowania w miejscu pracy. Tekst dostępny jest pod adresem:

http://www.wprost.pl/ar/492674/Ofiara-po-raz-drugi/

————————————————————————————

Mobbing i molestowanie w pracy

Zachęcamy do lektury artykułu ”Stosunki pracy” w tygodniku „Newsweek Polska” (7-13.10.2013). Zabiera w nim głos Anna Makowska, prezes Krajowego Stowarzyszenia Antymobbingowego we Wrocławiu. Tekst znajduje się pod adresem:

http://polska.newsweek.pl/mobbing-i-molestowanie-w-polskich-firmach-na-newsweek-pl,artykuly,271975,1.html

————————————————————————————

Mobbing – gdzie szukać pomocy?

Zobacz więcej…

————————————————————————————

Punkty konsultacyjno-doradcze w Sycowie i Twardogórze!

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji dotyczących mobbingu w pracy w następujących miejscach i terminach:

- 15.10 (wtorek), godz.17.30  - Centrum Kultury w Sycowie, ul. Kościelna 2, Syców

- 17.10 (czwartek), godz.17.30 - Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze,     ul. Wrocławska 39, Twardogóra

————————————————————————————

Co to jest mobbing? Na czym polega mediacja?

Zapoznaj się z definicją prawną mobbingu. Dowiedz się, jakie zalety ma mediacja. Więcej…

————————————————————————————

Punkty konsultacyjne w Bierutowie i Międzyborzu!

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji dotyczących mobbingu w pracy. Nasi eksperci czekają na Państwa:

- 08.10 (wtorek), od godz.17.30 w Ośrodku Kultury i Sportu w Bierutowie

ul. Przyjaciół Żołnierza 14a, Bierutów

- 10.10 (czwartek), od godz.17.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Międzyborzu

ul. Wrocławska 12, Międzybórz

————————————————————————————

Jak pomóc osobie mobbingowanej?

Jeśli zdarzy się, że ktoś w Twoim otoczeniu cierpli z powodu mobbingu, możesz mu pomóc. Psycholog Agnieszka Pilch radzi, jak najlepiej to zrobić. Więcej…

————————————————————————————

Terminy spotkań w gminach Dobroszyce i Dziadowa Kłoda

Informujemy, że kolejne spotkania dla osób zainteresowanych naszym projektem odbędą się:

- 1.10 (wtorek), godz.17.30 w Gminnym Centrum Kultury w Dobroszycach

ul. Parkowa 14, Dobroszyce

- 3.10 (czwartek), godz.17.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dziadowej Kłodzie

ul.1 Maja 11, Dziadowa Kłoda

Zapraszamy!

————————————————————————————

Mobbing. I co dalej?

Zapraszamy do lektury naszego artykułu na portalu jobs.pl: http://www.jobs.pl/artykuly/mobbing

————————————————————————————

Byłam ofiarą mobbingu. Teraz pomagam innym

Rozmowa z Anną Makowską, prezesem Krajowego Stowarzyszenia Antymobbingowego we Wrocławiu. Więcej…

————————————————————————————

Mediacja zamiast mobbingu – terminy pierwszych spotkań!

Ustaliliśmy już pierwsze terminy spotkań dla osób zainteresowanych naszym projektem. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych w zakresie mobbingu. Czekamy na Was od godz.17.30:

-24.09 (wtorek) w Miejskim Ośrodku Kultury i Rekreacji w Oleśnicy, ul. Kochanowskiego 4, Oleśnica

-26.09 (czwartek) w Gminnym Ośrodku Kultury Oleśnica z siedzibą w Boguszycach, Boguszyce 118a

————————————————————————————

O naszym projekcie przeczytasz już m.in.:

- w serwisie jobs.pl: http://www.jobs.pl/targipracy.nsf/eventy/mediacja_zamiast_mobbingu 

- w serwicie zielonalinia.gov.pl:
http://zielonalinia.gov.pl/Projekt-pt-Mediacja-zamiast-mobbingu-32173,49649,122,1122

- w serwisie ngo.pl:

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/918954.html

- w serwisie bezrobocie.org.pl:

http://bezrobocie.org.pl/wiadomosc/918954.html

- na www.mojaolesnica.pl:

http://mojaolesnica.pl/article.php?id=9293

————————————————————————————

Mediacja zamiast mobbingu – nowy projekt Krajowego Stowarzyszenia Antymobbingowego we Wrocławiu!

plakat A3 ok

Projekt skierowany jest do mieszkańców powiatu oleśnickiego, w szczególności do pracodawców i pracowników (w tym grup pracowników szczególnie narażonych na mobbing – szkolnictwo, urzędy administracji lokalnej, sieci supermarketów oraz osób obawiających się utraty pracy z tytułu mobbingu), a także osób młodych wchodzących na rynek pracy, kobiet powracających na rynek pracy po przerwie związanej z rodzicielstwem, a także osób bezrobotnych powracających na rynek pracy.

Jego celem jest podniesienie świadomości w zakresie mobbingu oraz mediacji jako formy rozwiązywania konfliktów w miejscu pracy, w szczególności tych wynikających ze zjawiska mobbingu. Projekt obejmuje:

- kampanię społeczno-edukacyjną

- spotkania warsztatowe (szkolenia oraz poradnictwo) – po jednym w każdej gminie powiatu oleśnickiego – (od 20.09. do 20.10)

- badanie ankietowe wśród uczestników projektu oraz innych  osób zainteresowanych udziałem w badaniu (ankieta ma służyć zdiagnozowaniu problemu na terenie objętym projektem)

Program w powiecie oleśnickim ma charakter pilotażowy, a sformułowanie wniosków poprojektowych będzie wykorzystane do realizacji podobnego projektu na terenie innych powiatów wokół Wrocławia.

Stowarzyszenie wybrało powiat oleśnicki, ponieważ, poza powiatem wrocławskim, jest on największym powiatem znajdującym się w okolicach Wrocławia, a gmina Oleśnica uznawana jest za jedną z gmin o najwyższym potencjale rozwoju w województwie. Duże znaczenie ma tu również sąsiedztwo powiatu – gmina Długołęka – uznawana poza takimi gminami jak m.in. Kobierzyce i Siechnice za gminę o wyróżniającym się potencjale gospodarczym. Ma to wpływ na rozwój potencjału rynku pracy, w tym również problemów dotyczących stosunku pracy. (na podstawie: ”Analiza potencjału dolnośląskich powiatów i gmin w zakresie rynku pracy i edukacji”, Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, Wałbrzych 2011, s. 36).

Projekt „Mediacja zamiast mobbingu” w powiecie oleśnickim jest współfinansowany przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego (kwota dofinansowania wynosi  9 341,18 zł). Czas realizacji projektu: 10.09.- 31.10.2013.